در کلاس‌هاي آنلاين ، محتواهاي دوره‌هاي آموزشي با به کارگيري از تصاوير، انتقال صدا و تکست ارائه مي‌شوند که با يک ارتباط دو طرفه بين استاد و دانش پژوهان کيفيت يادگيري و دوره ي آموزشي را به بالاترين سطح خود ميرساند. آموزش‌هاي آنلاين و آموزش‌هاي مبتني بر فناوري با تغييرات اساسي که در مفاهيم کلاس‌هاي فيزيکي ايجاد کرده اند محدوديت‌ها را از بين برده اند. امروزه با پيشرفت فناوري، افراد قادر هستند در هر مکاني هرچيزي که بخواهند آموزش ببينند.

علاوه بر آن فضاي ارايه خدمات آموزش به خاطر هرينه هاي رفت و آمد؛ هزينه هاي موسسات آموزشي؛ دوري فاصله ها و عدم شناخت اساتيد و کلاس هاي برتر با دشواري مواجه است.

بنابراین مجموعه آیبل بر آن شد تا با از میان برداشتن واسطه ها؛ اساتید و دانش پژوهان را با منعطف ترین شرایط به یکدیگر متصل کند . در ابتدا آموزش زبان های خارجی به عنوان هدف اصلی این مجموعه فعال شد اما به علت افزایش تقاضا و وجود پتانسیل در بستر جامعه ؛ ارایه خدمات آموزش به تمامی رشته ها و مهارت ها تعمیم یافت. تلاش این مجموعه برای افزایش آگاهی و مهارت هاست و مخاطبان ماتمامی مردم ایران اند که برای رشد و بالندگی خود احترام قایل هستند.آیبل چگونه به یادگیری کمک می کند ؟

این بستر خدمات بسیاری در سیستم های یادگیری و مدیریت محتوا ارایه می کند؛ از جمله اشتراک گذاری صوتی وتصویری ، امکان استفاده از قابلیت تخته سیاه- مانند نشانگر، بزرگنمایی و طراحی -چت عمومی و خصوصی ، اشتراک گذاری دسک تاپ ،وهمچنین ارائه اسناد در قالب های مختلف.

در آیبل  ، کاربران می توانند در هریک از دو قالب استاد ودانش پژوه وارد کنفرانس شوند. به عنوان دانش پژوه ، یک کاربر میتواند به کنفرانس صوتی بپیوندد ،و یا اینکه تصویر خود را به اشتراک بگذارد و با استاد یک ویدیو کنفرانس دو نفره را داشته باشد. به عنوان یک استاد، یک کاربر می تواند دانش پژوه را از جلسه خارج کند ،و یا تصویر آن  را بزرگ کند و کلاس خود را تشکیل دهد . در این کلاس استاد حتی  میتواند فایل و  اسلاید  بارگذاری کرده و ارایه نمایند.

 آیبل به آغازگران راه نوین آموزش خوش آمد می گوید.