سوالات متداول

همه روزه از ساعت ۹ صبح تا ۱۲ شب

شما می توانید از ۵ روش زیر استفاده کنید:
۱)‌ تماس با شماره 02167513

۲ ) چت زنده در سایت آیبل

۳ ) کلیک بر روی دکمه « با من تماس بگیر » در قسمت راهنمای سایت

۴ )‌ ارسال پیام از طریق صفحه {تماس با ما}

۵ ) ‌ارسال ایمیل به نشانی info[@]ibel.ir

هزینه اینترنت بستگی به شرکت اینترنتی مورد استفاده شما دارد ولی به صورت میانگین هرینه استفاده از کلاس در یک ساعت بین ۷۰۰ تا ۹۰۰ تومان می باشد.

آیبل یک بستر رایگان اینترنتی است که استاد و دانش پژوه را به یکدیگر متصل می کند.در فضای   ibelبه افراد این امکان داده می شود که به صورت مجازی و بدون موانع زمانی و مکانی هرآنچه می خواهند یاد بگیرند ؛ با این قابلیت که استادی از لیست اساتید و در زمان دلخواه خود انتخاب کنند. فضای کلاس آیبل بسیار آسان و راحت است و درعین حال قابلیت های زیادی دارد مثل اشتراک گذاری صوتی و تصویری ، امکان استفاده از وایت برد ، چت ، اشتراک گذاری دسک تاپ ؛ اشتراک گذاری فایل های آموزشی .
کاربران می توانند هم به عنوان استاد و هم به عنوان دانش پژوه وارد فضای کلاس شوند.

- دارا بودن مدارک تحصیلی مرتبط و کافی برای سطح درخواستی تدریس آنلاین
- به کارگیری روش آموزش آنلاین ساده، خلاقانه و به روز جهت تدریس به متقاضیان
- همکاری با تیم آیبل برای ارتقاء کیفیت خدمات دانش آموزی
- ارسال مدارک و اطلاعات مورد نیاز تیم آیبل

تیم آیبل رعایت نکات زیر به اساتید محترم توصیه می کند:
۱) در ابتدای کار؛ قیمت خدمات آموزشی خود را متناسب با افراد قرار دهید و بعد از جذب 2 الی3 دانش پژوه مرحله به مرحله قیمت خدمات آموزشی خود را افزایش دهید.
۲) عکسی که برای پروفایل خود استفاده می کنید باید یک عكس تمام رخ، نيمه رسمى، بسیار روشن ، با كيفيت بالا و ترجیها باپشت زمینه ی سفیدباشد. عکسی که همراه با يك لبخند ملايم باشد به افراد، امید مواجه شدن با یک معلم، مشاور و متخصص مهربان و مسئول را می دهد.
۳) خلاصه ای جذاب که کلیات مهم را در بر دارد را در بخش « درباره من » بنویسید. در تدوین این بخش که بهتر است بیشتر از ۴ خط نباشد ،توانایی ها و محاسن خود را ذکر کنید و به مخاطب بگویید چرا استفاده از خدمات شما و چشم پوشی از سایرین ارزشمند است.
در درباره ی من می توانید به این موارد اشاره کنید: سابقه تحصیلات کامل به تفکیک از ديپلم تا به حال؛ رشته تحصیلی، موسسه تحصیل، رتبه و یا معدل کسب شده، تاریخ شروع و پایان، اسامی دروس و یا واحد های مورد علاقه، فعالیتهای علمی یا تخصصی خارج از برنامه ،مهارتهای کسب شده ،سابقه کاری و دستاورد های مهم در کارهای قبلی ،و ..
۴) تیتر دروسى كه تدريس ميكنيد را به صورت مشخص در ابتدا بیاورید ودر مورد اینکه برای چه سطوحى و چه سنى تمایل و تجربه بیشتری به آموزش دارید را ذکر کنید. در ضمن اگر برای مثال ترجیح میدهید دانش آموز پسر و یا دختر داشته باشید و یا مثلا حاضر به کمک به دانش آموزان کم بضاعت هستید و... حتما ذکر کنید‪.‬
5)شما میتوانید برای دانش پژوهین خود آفر های مختلفی در نظر بگیرید به عنوان مثال به ازای تعداد جلسات مشخص تخفیفات درصدی یا ثابت در نظر بگیرید

ویدئویی است که شما در آن خود را به صورت مختصر معرفی کرده و باعث شناخته شدن بهتر شما می شود.

ویدئو معرفی شما باید طبق استاندارد های آیبل ضبط گردد که در این صفحه با جزئیات کامل توضیح داده شده است. بیشتر...

تمامی محتوای آموزشی به عهده شما استادان می باشد و آیبل تنها بستر کلاس را فراهم می کند. لازم به ذکر است که اساتید هر چه از مِتُد جدیدتر و منابع معتبرتر استفاده کنند در جذب دانش پژوهین جدید موثر خواهد بود.

به این دلیل که توان رقابتی شما کمتر از سایر اساتید است و نیاز به تجدید نظر در پروفابل خود دارید.

۱۵ دقیقه قبل از شروع کلاس وارد پروفایل خود در سایت آیبل شوید. سپس در قسمت کلاس های رزرو شده من ؛ روبروی نوار مشخصات کلاس فعلی یک ساعت شنی سبز رنگ وجود دارد. با کلیک روی این آیکن وارد کلاس می شوید.

میزان درآمد شما به تلاش شما برای جذب دانش پژوه و میزان فعالیت شما در آیبل بستگی دارد و میتواند به چندین میلیون تومان در ماه برسد.

کارت ملی به منظور تایید هویت شما می باشد و باید با نام و نام خانوادگی اساتید در سایت مطابقت کند.در صورت عدم بارگزاری کارت ملی آیبل هیچ گونه مسئولیتی در قبال پرداخت حق التدریس نخواهد داشت.

بله. مشخصات دارنده حساب باید با کارت ملی و مشخصات استاد مطابقت داشته باشد.

خیر. اعمال تخفیف اختیاری است اما به عنوان عاملی برای تشویق دانش پژوهان برای رزرو کلاس با شما بسیار کاربردی است.

ابتدا وارد سایت آیبل می شوید و در قسمت ثبت نام اساتید نام و شماره همراه خود را وارد می کنید سپس وارد درگاه امن بانکی میشوید و هزینه اولیه ثبت نام را پرداخت میکنید که این هزینه صرف تبلیغات گسترده برای حیطه آموزشی شما و جذب دانش پژوه میشود. پس از تایید مشخصات شما توسط تیم پشتیبانی؛ پیامک حاوی رمز عبور برای شما ارسال می شود و شما با شماره همراه خود و این رمز عبور می توانید وارد پروفایل خود شوید. برای تکمیل پروفایل از ویدیو آموزشی موجود در راهنمای سایت کمک بگیرید.

در صورت داشتن تخصص یا مدارک مرتبط و یا سابقه کاری می توانید به تعداد دلخواه حیطه تعریف و اقدام به برگزاری کلاس کنید. ولی پیشنهاد آیبل به اساتید انتخاب حداکثر دو حیطه آموزشی است.

بعد از تایید مدارک و فعال شدن پروفایل شما در آیبل ؛ پیامکی حاوی رمز عبور برای شماره ای که وارد کردید ارسال میشود.

در صورت عدم توانایی برای برگزاری کلاس مورد نظر در مرحله اول به پشتیبانی اطلاع دهید و سپس ملزم به برگزاری کلاس جایگزین می باشید .اگر اساتید در ماه بیشتر از دوجلسه را کنسل کنند اکانت آنها به مدت 1 ماه به حالت تعلیق در می آید.

برای ثبت نام نیاز به هیچ مدرکی نیست اما پس از ثبت نام و تایید حساب کاربری استاد؛‌ آ‌پلود کارت ملی الزامی می باشد.

شماره شبا یک شماره ۲۴ رقمی است که به منظور انتقال وجه بین بانکی مورد استفاده قرار می گیرد.

اگر کارت بانکی خود را در چند سال اخیر گرفته باشید بالای شماره کارت؛ شماره شبا نوشته شده است. در غیر این صورت شماره شبا خود را از بانک خود دریافت کنید.

به صورت کلی باید عکسی برای پرروفایل انتخاب شود که در ترغیب دانش پژوه برای رزرو کلاس موثر باشد.
عکس پروفایل باید مطابق با شئونات اسلامی؛ با کیفیت و واضح باشد. عکس باید از چهره گرفته شود و به صورت قدی پذیرفته نیست. ضمنا عکس پروفایل نباید عکس پرسنلی باشد.

خیر ضروری نیست.ولی عکس شما باید مطابق با موازین جمهوری اسلامی باشد.

بله. در صورت تمایل با پرداخت مبلغ ماهیانه پروفایل شما در صفحه اصلی قرار خواهد گرفت. در صورت تمایل برای کسب اطلاعات بیشتر با پشتیبانی آیبل تماس بگیرید.

زمان بندی کلاس ها کاملا آزادانه است و شما می توانید روزها و ساعات کاری خود را در تقویم کلاسی خود مشخص کنید.

هزینه کلاس ها نیز به انتخاب شما استادان می باشد و پیشنهاد آیبل برای جذب تعداد بیشتر دانش پژوهین بهتر از بیشتر از ۵۰ هزار تومان به ازای هر جلسه ( 1 ساعت ) نباشد.

بله اما داشتن حساب بانکی داخل ایران الزامی می باشد.

برای اساتید اشتراک گذاری دوربین الزامی است. چرا که در امر آموزش بسیار موثر است. اما برای دانش پژوهان الزامی نیست.

به محض رزرو کلاس هم برای استاد و هم برای دانش پژوه پیامک ارسال می شود.ضمن اینکه استاد با مراجعه به بخش رزروی های خود می تواند لیست کلاس های رزرو شده خود را مشاهده کند.

شنبه هر هفته آیبل پس از کسر سود مشارکت مابقی وجوه دریافتی را در صورت رسیدن به بالانس تعیین شده (150 هزارتومان) برای اساتید واریز می کند.
همچنین اساتید میتوانند پس ازرسیدن به بالانس تعیین شده , از طریق پزوفایل خود گزینه درخواست واریز حق التدریس را انتخاب کنند .

اين هزينه ثبت نام صرف جذب دانش پژوه از سراسر ايران و خارج از ايران وتبليغات گسترده براي حيطه اموزشي شما ميشود.

آیبل صرفا يك پلت فرم واسط بين دانش پژوهين و اساتيد هست.
تعيين صلاحيت شما بر عهده ي دانش پژوهين است ، دانش پژوهين به نسبت امتيازي كه براي تدريس شما و انرژي شما در تدريس مي دهند شما را ارزيابي مي كنند و امتیاز زیر ۳ از حداقل ۳ دانش پژوه باعث دی اکتیو شدن پروفایل شما وقطع همکاری میشود .

اگر ريتينگ شما زير ٣ باشد با توجه به اينكه دانش پژوهين سايت شما را تاييد صلاحيت مي كنند متاسفانه نمي توانيم ادامه ي همكاري را با يديگر داشته باشيم و اكانت شما غير فعال مي گردد.

بعد از ثبت نام شما سه روز مهلت داريد پروفايل خود را تكميل كنيد ،در غير اين صورت اكانت شما غير فعال مي شود و براي همكاري مجدد بايد مجددا ثبت نام كنيد.

بستگي به جذاب بودن پروفايل ،هزينه ي كلاس شما وكيفيت جلسه رايگان شما دارد پس تلاش شما در تکمیل کردن و جذاب بودن پروفایلتان حرف اول را در این حیطه میزند.

كمسيون سايت به ترتيب زير است؛
اساتيد برنز ٣٠ درصد از هزينه ي هركلاس
اساتيد نقره اي ٢٥درصد از هزينه هر كلاس
اساتيد طلايي ٢٠ درصد از هزينه ي هركلاس

فروشگاه در ايبل به منظور ارائه حاصل دسترنج سال هاي متمادي تدريس شما اساتيد عزيز است .
شما مي توانيد در اين بستر جزوه ها ، فايل هاي پي دي اف ،پاورپوينت و يا ويديو هاي اموزشي خود را براي دانش پژوهين سايت برای فروش ارائه دهید
لازم به ذکر است که كمسيون سايت براي استفاده از فروشگاه براي تمامي اساتيد ٣٠ درصد است.

از برنز به نقره ای
۱.حداقل دو مقاله معتبر در سایت قرار داده باشید
۲.حداقل 100 ساعت در آیبل تدریس کرده باشید
۳.امتیاز شما بالای ۴ باشد
۴.حداقل ۲ دوره آموزشی تعریف کرده باشید
۵.حداقل ۲ محصول برای فروش در فروشگاه خود داشته باشید

از نقره ای به طلایی
۱.حداقل ۶ مقاله معتبر مرتبط در آیبل داشته باشید
۲.حداقل ۳۰۰ ساعت تدریس در آیبل داشته باشید
۳.امتیاز شما بالای ۴/۵ باشد
۴.حداقل ۴ دوره آموزشی تعریف کرده باشید
۵.حداقل ۶ محصول برای ارائه و فروش در فروشگاه خود داشته باشید

كتگوري يا گروه بندي اساتيد به ترتيب بر اساس سه رنگ برنزی ،نقره اي و طلايي است كه اين رنگ بندي بر طبق فاکتور های امتياز دانش پژوهین؛ تعداد ساعاتي كه در پلت فرم آیبل كلاس بر گذار کرده اید و تعداد مقاله هايی كه ارائه مي دهيد ارزیابی میشود ،هرچه پروفايل شما در كتگوري بالاتري قرار بگيرد شما كمسيون كمتري را به پلت فرم ايبل پرداخت ميكنيد و در اولویت رزرو کلاس توسط دانش پژوهین قرار میگیرید

اساتيد برنز اساتيدي با ريتينگ ٣/٥ به بالا هستند كه حداقل ميزان تدريسشان در پلت فرم ايبل بايد .... ساعت باشد و يا حداقل دو مقاله ارائه داده باشند.
كمسيون اين اساتيد به ازاي هر جلسه (١ساعت)٣٠ درصد از مبلغ كلاس است.

اساتيد نقره اي اساتيدي با ريتينگ بالاي ٤به بالا هستند كه حداقل ميزان تدريسشان در طول يكماه در پلت فرم ايبل بايد... ساعت باشدو حداقل ٣مقاله ارائه داده باشند.
كمسيون اين اساتيد به ازاي هر جلسه(١ساعت)٢٥درصد از مبلغ كلاس است.

اساتيد طلايي اساتيدي با ريتينگ ۴/۵ به بالا هستند كه حداقل ميزان تدريسشان در در پلت فرم ايبل بايد... ساعت باشدويا حداقل ۴ مقاله ارائه داده باشند
كمسيون اين اساتيد به ازاي هر جلسه(١ساعت)٢٠ درصد از مبلغ كلاس است.
اين اساتيد به دليل ريتينگ بالا جز اساتيد پيشنهادي ايبل هستند

پلت فرم ايبل جهت رفاه حال شما اساتيد عزيز امكان تبادل اطلاعات ،ارسال و برسي تكاليف و جزوه با دانش پژوهين خودبه صورت متن ، فايل pdf يا PowerPoint در قسمت تيكت سايت را فراهم نموده است.
در نظر داشته باشيد تيكت در پروفایل شما درقسمت آموزش نمايش داده مي شود و تا زماني كه دانش پژوه سايت با شما كلاس رزرو داشته باشد شما میتوانید از این قسمت برای تبادل اطلاعات خارج از زمان کلاس استفاده نماييد.

بله هر استادی دوره های مربوط به خود را می گذارد که می توان در قسمت دوره ها جستجو کرد.

بله تعیین سطح توسط استاد هر دوره به صورت مجزا گرفته می شود.

در صورتی که همه افراد در یک محل حضور داشته باشند امکان آن وجود دارد ؛ چون کلاس ها تنها بر روی یک دستگاه قابل اجرا است.

رعایت موارد زیر توصیه می شود:
به طور منظم و پیوسته در کلاس ها شرکت کنید.
ساعات مشخصی از روز را برای انجام تکالیف اختصاص دهید.استفاده از تمرینات سایت بدون محدودیت زمانی است اما سعی کنید تمرینات هر جلسه را قبل از شروع جلسه بعد انجام دهید.
در مباحث کلاس شرکت کرده و فعال باشید.
در صورت وجود مشکل و غیبت در کلاس جزوات آموزشی را از سایت آیبل دانلود و مطالعه نمایید.
از قسمت تیکت با استادخود خارج از زمان کلاس در ارتباط باشید و رفع اشکال کنید

برای استفاده از کلاس مجازی آیبل نیازی به نصب هیچ نرم افزاری نیست. کلاس های آموزشی آیبل بر بستر وب است و تنها کافی است شما کاربران عزیزاز طریق کامپیوتر ؛ لپ تاپ ؛ تبلت یا گوشی هوشمند Android یا IOS خود به اینترنت متصل شوید و از مرورگرهای مناسب برای وارد شدن به سایت استفاده کنید.

بله اساتید فارسی زبان از کشورهای مختلف در این مجموعه حضور دارند

اگر از لب تاب و کامپیوتر با سیستم عامل های ویندوز لینوکس و مک استفاده می کنید از مرورگرهای فایرفاکس و کروم ؛ اگر از سیستم عامل اندروید استفاده می کنید از کروم و اگر آیفون استفاده می کنید فقط از مرورگر سافاری ؛ وارد سایت https://ibel.ir شوید. لازم به ذکر است که تحت هیچ شرایطی نباید از مرورگر اکسپلور استفاده کنید.

اساتید علاوه بر برگزاری کلاس های ساعتی می توانند دوره تعریف کنند که قیمت و تعداد جلسات آن بنابرصلاحدید خودشان تعیین می شود. انتخاب دوره توسط دانش پژوهان مفیدتر است زیرا نتیجه بخش تر و با قیمت مناسب تری است

با توجه به نظرات دیگران و ستاره های استاد و همچنین شرکت در جلسه رایگان استاد می توانید کیفیت تدریس را ارزیابی کنید.

از ۲۰ تا ۶۰ دقیقه بنابر صلاحدید استاد می تواند متفاوت باشد.

هر دانش پژوه حداکثر ۳ بار می تواند از کلاس های رایگان آیبل استفاده کند.

خیر. شما باید جلسات رایگان را یکی یکی بردارید. زیرا ممکن است استادی که جلسه رایگان با او انجام شده مورد رضایت تان باشد و تصمیم به ادامه جلسات با او بگیرید.

کلاس ها به صورت اتوماتیک ضبط شده و تا ۱۴ روز بعد از برگزاری کلاس بر روی پروفایل شما موجود است و می توانید از آن استفاده کنید.

جابجایی کلاس تا 10 ساعت مانده به شروع کلاس ازطریق تقویم کلاسی استاد امکان پذیر میباشد و اگر کمتر از10 ساعت تا برگزاری کلاس شما زمان باقی مانده باشد تغییرتایم کلاسی دیگر امکان پذیرنیست و اگر کلاس را شرکت نکنید آن جلسه برگزار شده تلقی میگردد.
در صورت راضی نبودن از استاد و کلاس شما میتوانید به ارزش جلسات برگزار نشده کد ووچر دریافت کنید و با استادی دیگر بدون نیاز به پرداخت هزینه جدید ادامه کلاس های خود را برگزار کنید

بعد از پرداخت هزینه کلاس می توانید در تقویم کلاسی استاد هریک از زمان های قابل رزرو استاد که با رنگ سفید نمایش داده شده را انتخاب کنید.

منابع مورد تدریس ؛ بر اساس خواسته و نیاز دانش پژوه متغیر است و اساتید بر اساس سطح و نیاز شما بهترین منابع را به شما معرفی میکنند یا به اشتراک میگذارند.

در دوره های تعریف شده توسط اساتید طول مدت و مبحث مورد تدریس از قبل تعریف شده است . به عنوان مثال آموزش گرامر انگلیسی در ۱۰ جلسه .
اما در رزرو کلاس های ساعتی دانش پژوه می تواند طبق نیاز و خواسته خود به تعداد ساعات دلخواه کلاس رزرو کند. به عنوان مثال ۲ ساعت کلاس رفع اشکال

خیر. تمام اساتید موجود در سامانه آیبل دارای توانایی بالایی در تدریس هستند. با توجه به تعداد بالای اساتید در آیبل؛ برخی اساتید برای جذب دانش پژوهان بیشتر قیمت هر ساعات تدریس خود را کمتر ازهمکاران خود قرار داده اند.

پرداخت کلاس ها به صورت آنلاین و از طریق شبکه شتاب انجام می پذیرد.

خیر. تمامی کلاس ها در بستر کلاس مجازی آیبل برگزار می گردد.

در صورت کنسل کردن کلاس ؛ هزینه مربوط به صورت واچر به شما داده می شود و می توانید از آن برای رزرو جلسات آتی استفاده کنید.

در صورت انصراف از ادامه کلاس با یک استاد هزینه کلاس های سپری شده کسر و الباقی به صورت کد واچر برای شما با پیامک ارسال میشود . همچنین این کد در پروفایل شما نمایش داده میشود

واچر تشکیل شده از تعدادی اعداد و حروف است که از آن برای پرداخت کلاس ها استفاده می شود شما میتوانید با استفاده از واچر، هزینه کلاسهای آتی را پرداخت کنید

شما می توانید در اخرین مرحله پرداخت، در باکس مربوطه کد واچر خود را وارد نمایید و آن را اعمال کنید، مبلغ مورد نظر از کل هزینه کلاس شما کسر خواهد شد

در این حالت نیازی به انتخاب روش پرداخت نیست و پس از اعمال واچر خرید شما به پایان می رسد

در صورتی‌ که مبلغ واچر، بیشتر از هزینه کلاس شما باشد، مازاد مبلغ واچر سوخت میشود. و اگر مبلغ واچر کمتر از هزینه کلاس باشد، مبلغ واچر از آن کسر، و مازاد آن را میتوانید با انتخاب یکی‌ از روش‌های پرداخت، پرداخت کنید.

آیبل نه تنها برای همه گروه های سنی استفاده می شود بلکه می توانید در هنگام جستجوی استاد ؛ از فیلتر های مربوط استفاده کرده و اساتید مربوط به رده سنی خود را انتخاب کنید.

هر دانش پژوهی یک شماره الحاقی دارد و با این شماره هم می توان سیر پیشرفت دانش پژوه را بررسی کرد و هم از اساتید بازخورد گرفت.

کلاس های خصوصی آیبل در ساعات مختلف شبانه روز ارائه می گردد و دانش پژوهان می توانند کلاس مورد نظر خود را در ساعات دلخواه خود رزرو کنند.

هر جلسه کلاس آیبل یک ساعت است اما دانش پژوهان می توانند چند ساعت متوالی رزرو کنند.

خیر این مجموعه تنها واسطه ای میان اساتید و دانش پژوهان است. مزیت این سایت معرفی اساتید برتر و امکان شرکت در کلاس های آن ها به راحت ترین صورت ممکن است و هیچ مدرکی به دانش پژوهان اهدا نخواهد شد.

آیبل به شما این امکان را میدهد، که با مراجعه به پروفایل خود و تقویم استاد، کلاس خود را لغو و یا به زمان دیگری موکول نمایید، توجه داشته باشید که این امکان تنها تا ۱۰ ساعت قبل از زمان کلاس وجود دارد.

متاسفانه با توجه به زمان بندی از قبل استاد ، امکان لغو و یا جابجایی‌ کلاس در کمتر از ۱۰ ساعت مانده به کلاس وجود ندارد. و در صورتی‌ که شما از کلاس استفاده نکنید، کلاس مورد نظر، انجام شده محسوب میشود، و امکان بازگشت وجه و یا جایگزینی کلاس حتی در صورت موافقت استاد وجود ندارد.

بله. آیبل عضو اتحادیه کسب و کارهای مجازی است. نشان رضایت مشتری و نماد اعتماد ۲ ستاره نیز دارد.

آیبل بستری برای ارتباط استاد و دانش پژوه است و به منظور بهبود کیفیت کلاس ها قوانینی وضع شده که در صفحه قوانین سایت به طور کامل توضیح داده شده است. بیشتر...

خیر. هرگونه تبادل شماره تلفن بین استاد و دانش پژوه طبق قوانین سایت غیر قانونی و غیراخلاقی می باشد. کلاس ها الزاما در سامانه آیبل تشکیل خواهد شد. در صورت تبادل شماره تلفن با دانش پژوهان اکانت شما غیرفعال می شود.به منظور ارتباط با دانش پژوهین خارج از زمان کلاس شما میتوانید از قسمت تیکت استفاده کنید

پاسخ سوال خود را اینجا نیافتید؟

با تیم پشتیبانی ما تماس بگیرید یا برای ما پیام بگذارید